FORMULARZ KONTAKTOWY
Quisque tincidunt ornare sapien, at commodo ante tristique non. Integer id tellus nisl. Donec eget nunc eget odio malesuada egestas.
SEND
Login form
Sorry, User can NOT register!

Studenci wynajmują mieszkanie

Już od maja zaczyna być gorąco w nieruchomościach na wynajem.  Studenci szukają dla siebie lokum na kolejny rok akademicki. Najbardziej chodliwe i atrakcyjne lokalizacje znikają jak świeże bułeczki.Niezależnie od ceny najmu; gorsze i przebrane oferty zostają na miesiąc sierpień i wrzesień wtedy  to też studenci pierwszego roku zaczynają szukać dla siebie mieszkań. Niestety są grupą, która traci możliwość znalezienia atrakcyjnej nieruchomości bo wyniki  dostania wymarzonego miejsca na roku pojawiają się mniej więcej w okolicach lipca.

Gdzie szukać ofert i jak nie dać się oszukać?

Najwięcej ofert dotyczących wynajmu znajdziemy w internecie i biurach nieruchomości, które specjalizują się w wynajmie mieszkań studenckich. Oferty tych mieszkań głównie zlokalizowane są w pobliżu wszystkich lubelskich uczelni. Mieszkania na obrzeżach miasta są tańsze, ale niestety czas dotarcia do uczelni wydłuża się i takie nieruchomości wynajmują się średnio “pod studenta.”

Prasa lokalna też daje alternatywę dotarcia do wymarzonego lokum. Są to ogłoszenia oszczędne w słowach i często bez zdjęć, zdarza się nawet, że nie są ogłaszane przez Właściciela tylko osobę trzecią, która  dysponuje lokalem ( bez pełnomocnictwa). To  stwarza duże niebezpieczeństwo wynajęcia takiego lokalu mieszkalnego. Zatem jak się ustrzec przed oszustwem i znaleźć nieruchomość i bezpiecznie ją wynająć???

Poszukiwanie nieruchomości na wynajem wiążę się przede wszystkim z poświęceniem czasu na tą czynność – to jest codzienne śledzenie ogłoszeń na portalach internetowych , w  lokalnej prasie,  wykonywanie  telefonów, rozmów z właścicielami mieszkań, wybieranie nieruchomości, oglądanie itp. W tym wypadku studenci ponoszą koszty mniejsze, szukając samemu nieruchomości, ale niejednokrotnie są one niewspółmierne z tym ile czasu spędzają na poszukiwaniu lokum do wynajmu. Do tego dochodzi umowa  najmu – co powinno się w niej znaleźć, żeby zabezpieczała najem – czy jest zgodna z ustawą i KC, czy tylko warunkowa ( nam zależy na mieszkaniu i podpiszemy wszystko.) Ważnym elementem każdej umowy jest załącznik, protokół zdawczo-odbiorczy, w którym spisujemy wyposażenie oraz stany liczników.

Warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości.     Doradca nieruchomościowy zna dobrze lokalny rynek, może pochwalić się niejednokrotnie dużym portfolio nieruchomości na wynajem lub coraz częściej z ofertami spod lady. Agent zadba o  wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy najmu, zadba o  szczegóły umowy, skonstruuje ją tak,  żeby była zgodna z Ustawą o  ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy oraz z Kodeksem Cywilnym. Wynegocjuje cenę najmu, sprawdzi stan prawny mieszkania . Warto również sprawdzić z jakim biurem rozpoczynamy współpracę, czy jest to ktoś wiarygodny, czy np należy do Stowarzyszenia Pośredników w obrocie Nieruchomościami. Należy jednak pamiętać , że wg znowelizowanej ustawy o gospodarce nieruchomościami czynność pośrednictwa jest odpłatna. Większość lubelskich biur nieruchomości pobiera prowizję w kwocie jednomiesięcznego czynszu najmu.

Studenci to bardzo wdzięczni Najemcy. Lubią się wiązać z miejscem na kilka lat,  co daje  komfort Właścicielowi mieszkania, bo nie musi szukać co rok najemców.  Często w mieszkaniach studenckich mieszka po kilka osób – są to grupy osób zaprzyjaźnionych co przynosi  kolejny profit dla Właściciela , bo może zwiększyć swój zysk podnosząc cenę najmu ( pokoje na wynajem).  Studenci nie mają wielu wymagań, więc nie  trzeba mocno doinwestowywać nieruchomości przeznaczonych na wynajem dla studentów.

BEZPIECZNA TRANSAKCJA TYLKO Z POŚREDNIKIEM!!!