FORMULARZ KONTAKTOWY
Quisque tincidunt ornare sapien, at commodo ante tristique non. Integer id tellus nisl. Donec eget nunc eget odio malesuada egestas.
SEND
Login form
Sorry, User can NOT register!

Zadbaj o swoją nieruchomość i zarabiaj…

W jaki sposób zabezpieczyć swoje mieszkanie przed nieuczciwym Najemcą???. Odpowiedź jest prosta! Dobrze napisaną umową! Uregulowania prawne  i przepisy dotyczące umowy najmu znajdują się w Kodeksie Cywilnym (księga trzecia: Zobowiązania, tytuł XVII: Najem i dzierżawa, dział I: Najem) w artykułach od 659 do 692. Ponadto zasady najmu lokali mieszkalnych zawarte są w ustawie z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego (DZ.U z 2016r poz. 610).  W ustawie art 19a Ochr.Pr. Lok.

Moje doświadczenie z wynajmowaniem lokali mieszkalnych jest w przeważającej części bardzo pozytywne. Stosuje umowy z uregulowaniami prawnymi i umowy potwierdzone aktem dobrowolnego poddania się egzekucji. Dzięki temu jako Pośrednik sen mam spokojny i od wielu wielu lat ( od 2013r.. do dziś) mam swoich stałych klientów i napływających klientów dzięki poleceniom 😉

W Lublinie powstaje coraz więcej inwestycji w  lokalizacjach cieszących się dużą popularnością. Wielu klientów decyduje się na zakup mieszkań wierząc, że taka inwestycja da gwarancję w postaci szybkiego zwrotu zakupu.   I wiele w tym racji bo mieszkanie w dobrej lokalizacji i dobrej cenie generuje płynność finansową i dochód pasywny. Co zrobić żeby dobrze wynająć mieszkanie?

Jak się zabezpieczyć przed niesolidnym najemcą? I w końcu co to jest  umowa najmu okazjonalnego i w jakich wypadkach się ją stosuje? Umowa najmu okazjonalnego nie różni się treścią od zwykłej umowy ( tak ją nazwę) . Różnica polega na dodatkowych dokumentach, które musi dostarczyć najemca ( oświadczenia) i w obecności notariusza podpisać akt dobrowolnego poddania się egzekucji.  Najem okazjonalny to rozwiązanie prawne przygotowane dla właścicieli , którzy chcą chronić swoje prawa i w razie nieprzewidzianych trudności z lokatorem móc w szybki sposób usunąć nieuczciwego najemcę. Ostrożność wynajmujących bierze się z faktu, iż ustawa o ochronie praw lokatorów, regulująca prawa najemców i wynajmujących nie chroni właścicieli tylko lokatorów .  Bez względu na przeciwności losu, nie zabezpiecza  żadnych praw właścicielowi nieruchomości do pozbycia się najemcy nie wywiązującego się ze swoich zobowiązań wynikających ze (zwykłej )umowy najmu. Umowę najmu okazjonalnego w szczególności stosuje się do wynajmu dla rodzin i na dłuższy czas  ( długoterminowa) powyżej jednego roku . Obwarowaniem dla tego typu umów jest konieczność zgłoszenia przez Właściciela nieruchomości umowy do Urzędu Skarbowego. Właściciel, który podpisał taką umowę z klientem unika długotrwałego procesu eksmisyjnego i związanych z im kosztów. Zgodnie z przepisami.

Umowa najmu okazjonalnego JEST CAŁKOWICIE BEZPIECZNA dla osób, które chcą wynająć mieszkanie. Owszem wymaga wizyty u notariusza, ale w żaden sposób nie godzi w interes Najemcy. Uczciwy, solidny i mający dobre intencje lokator po dokładnym zapoznaniu się z umową i jej warunkami nie będzie robił problemów z jej podpisaniem. Problemem może być to kto za ten akt notarialny  zapłaci.  Z mojego doświadczenia w pracy Strony ponoszą koszty po połowie. Cena na rok 2022 to ok 400PLN.

Zadbaj o swoją nieruchomość i zarabiaj!  Właściciele nieruchomości przeznaczonych do najmu powinni być świadomi, że wynajem to nie tylko dochód pasywny , ale też raz w roku potrzeba nakładu finansowego w celu odświeżenia lub dokonania niewielkich napraw po Najemcy.  Nie łudźmy się, że obcy człowiek będzie dbał o wynajmowaną nieruchomość. Oczywiście, nie uogólniam, ale zdarza się niestety, że jednak mimo “normalnej ” eksploatacji będzie potrzeba odświeżenia mieszkania,  zmiany aranżacji a niekiedy nawet adaptacji w celu podwyższenia wartości nieruchomości.

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI TYLKO Z POŚREDNIKIEM!!!